Malá automatizace

   

Návrh, realizace a opravy elektroniky & software


obr.

Software:

Firma v současnosti pracuje s operačními systémy Linux , Android a Windows.
K vytváření programů pro kontroléry využívá převážně freewarové verze profesionálních vývojových prostředí, které  pro běžné aplikace obvykle postačují. Při řízení mikrokontrolérem je výsledkem přehledně strukturovaný, spolehlivý a rychlý  program, který bez prodlev, prostřednictvím obslužných funkcí  přerušení, DMA, aj. plně využívá své HW rozhraní(viz.např:)
 IICmaster.zipdevelop Program v kontroléru lze  nyní díky uloženému bootloaderu(zavaděči) upgradovat i bez speciálního programátoru, a to sériovou linkou(USB) ze systému s Windows.
  Přestože zařízení obvykle pracuje samostatně, někdy je třeba zajistit jeho ovládání a monitorování (přes sériovou linku) v okně, vytvořeném  pro některý z výše uvedených operačních systémů. Příklady ovládání ve Windows(bez zařízení ovšem programy nejsou  plně využity): Nastavení I2C čipů.
Souřadnicová svářečka kn . Ovládání pístu válce valec. Test IP komunikace Marat, použitý pro Wi-Fi moduly
Lze spolupracovat i s jiným (průmyslovým, laboratorním) přístrojem, je-li dostupný jeho komunikační protokol- standartní(Modbus,..) popř. speciální. Například sériové  řízení vozíků s měřením bylo  přizpůsobeno paketovému protokolu  "Visca"pro řízení průmyslových videokamer Sony  .